Kurucu'dan
Yazdır

Kampüste Hayat

İstanbul Medipol Üniversitesi, Kavacık Kuzey-Güney ve Haliç kampüslerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca öğrencilerin uygulama dersleri ve staj eğitimleri Bağcılar’daki Medipol MEGA Üniversitesi Hastanesinde devam etmektedir.


 

Kavacık Kuzey-Güney Kampüsleri
İstanbul Medipol Üniversitesinin Beykoz Kavacık’ta Güney ve Kuzey olmak üzere 2 kampüsü yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında, köprünün hemen çıkışında yer alan Kavacık Kampüsleri, Beykoz Ormanları’na komşu merkezi konumu ile dikkat çekiyor. Kavacık Kampüsleri, geniş ve ferah amfileri, tenis ve basketbol sahaları, dinlenme ve sohbet alanları, geniş salonları, derslikleri ve bahçeleri ile öne çıkıyor. Medipol, Kavacık’ta bir eğitim üssü oluşturmayı hedefliyor.


Haliç Kampüsü
Suriçinde, Haliç’in kenarında yer almaktadır. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkıyor. Haliç Kampüsü, modern binası, ferah lobisi ve bahçeleri ile canlı bir üniversite yaşamına ev sahipliği yapıyor. Sinema, tiyatro, müzik, gezi ve fotoğrafın da aralarında olduğu 50’ye yakın öğrenci kulübü de bu canlılığa renk katıyor.


Bağcılar Kampüsü
Öğrencilerin uygulama dersleri ve staj eğitimlerinin yapıldığı Bağcılar’daki Medipol MEGA Üniversitesi Hastanesi ise TEM Otoyolu kenarında olmasının getirdiği merkezi konumu ve dev bir eğitim kompleksi olması ile öne çıkıyor. Bünyesinde genel, onkoloji, kalp-damar cerrahisi ve diş Hastanesi olarak 4 hastaneyi barındıran Medipol MEGA Üniversitesi Hastanesi, 470 yatak kapasitesi, 133 yoğun bakım ünitesi, 246 poliklinik odası ve 25 ameliyathanesi ile Medipol öğrencilerine pratik eğitim imkânı sunuyor.