BAŞKAN'DAN

Prof. Dr. Şeref Demirayak
Dekan V.

Sevgili Öğrenciler,

Öğretmenler, sadece bilgi ve becerilerini yeni nesillere aktaran kişiler değil ulusların geleceğini şekillendirecek bireylerin yetişmesini sağlayan “bilgi hazineleri” dir. Bu nedenle mesleğinde uzman ve yeterlik sahibi öğretmenleri yetiştirebilmek aynı zamanda bir ülkeyi ileriye taşıyacak nesillere de dokunabilmek anlamına gelir.

Bu misyonu yerine getirebilmek için Eğitim Fakültelerine büyük görev düşmektedir. En büyük görevi, öğretmen yetiştirmek olan eğitim fakülteleri aslında bir ulusun “kaleleri”dir. Kaleyi yapan mimarlar yani öğretmenler ne kadar hünerli olursa o kadar yıl kale ayakta kalır, yıkılmaz. Yani nitelikli öğretmenler, yeni nesiller üzerinde ömürlük değişim ve etkiler yaratırlar.

İşte bu nedenlerle İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak vizyonumuz, geleceğin nesillerini yetiştiren öğretmen adaylarımızı gerek kişisel gerekse mesleki özellikleriyle alanında uzman ve yetkin, profesyonel anlayışa sahip ve etik ilkelere uyacak şekilde yetiştirmektir.

Bu vizyonu yerine getirmek için İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak izlediğimiz eğitim programlarında, öğretmen adaylarının kişisel, sosyal, mesleki ve etik özellikler/ilkeler gibi birçok alandaki yeterliklerini geliştirmeye yönelik “çok boyutlu eğitim programı ” izlenmektedir.

Unutulmalıdır ki eğitim fakülteleri sadece bir neslin değil bir ulusun yetişmesi ve ilerlemesini sağlayan nihai sönmez meşalelerdendir.

Bu vesileyle Eğitim Fakültemize katılacak olan öğretmen adaylarımızı şimdiden tebrik eder, başarılarının bir ömür boyu sürmesini temenni ederim.